Biblia dla dzieci

Biblia dla dzieci

Ciągle się zastanawiam, dlaczego ludzie wieczorami oglądają horrory i dreszczowce, może po to, by ich dzień spędzony w pracy lub w domu wydawał się w porównaniu z nimi istną sielanką –  nikt z piłą nie latał, szef nikogo nie zamordował a kolacja  może była ciężkostrawna, ale bez trucizny.

Piszę i rysuję na wesoło…aż tu pewnego dnia otrzymałam propozycję zilustrowania pamiątek niedzielnych. Biblia nie jest wesołą historią. – Ja rysuję wesołe ilustracje – powiedziałam Księdzu.- I takie właśnie  mają być obrazki, bardzo radosne, Bóg jest radością pani Alu – wyjaśnił Ks. Andrzej. Miałam obawy czy dam radę, ale chyba dałam, bo kuria zamówiła pamiątki niedzielne na kolejny rok. Wydawnictwo, z którym ostatnio współpracuję, również zamówiło ilustracje do Biblii dla dzieci w podobnym stylu – miałam rysować co mi w duszy gra.

Gdy zaczęłam szkicować Raj, spojrzałam na rysunek i pomyślałam – przystopuj, rysujesz do Biblii dla dzieci… nie Playboya. Narysowałam od nowa – a jak wyszło? – sami osądźcie.

Książka wkrótce się ukaże, z niecierpliwością czekam na autorskie egzemplarze i opinie czytelników.